Capçalera

Si demanem il·lusió, donem estima. Tots tenim l'obligació d'anar més enllà del simple fet d'ensenyar un joc o un esport. Ensenyem a estimar el bàsquet. Formem jugadors que vagen per la vida presumint de ser-ho. Aleshores, els sacrificis per jugar, deixaran de ser-ho (J.A. Del Rio).

XVIIé Torneig Nacional Aleví 2019

Menú > Equips
  • Grup A: CB Genovés | València Basket Club | Club Joventut Badalona
  • Grup B: Basket Zaragoza | Acadèmia Víctor Claver | Bàsquet Cornellà

  • CALENDARI

    DIVENDRES 14 DE JUNY DE 2019

    21’30 hores – Presentació al Museu de la Pilota
    22’00 hores – Refrigeri al carrer


    DISSABTE 15 DE JUNY DE 2019

    • 09’30 h. - CB GENOVÉS - VALÈNCIA BC  (FINAL) (7-47)
    • 11’00 h. - ACADÈMIA VC – CB CORNELLÀ  (FINAL) (74-83)Galeria de fotos
    • 12’30 h. - VALÈNCIA BC - JOVENTUT BADALONA (FINAL) (72-59)Galeria de fotos
    • 16’30 h. - BASKET SARAGOSSA – ACADÈMIA VC (FINAL) (63-86)Galeria de fotos
    • 18’00 h. - CB GENOVÉS – JOVENTUT BADALONA (FINAL) (13-53)Galeria de fotos
    • 19’30 h. - BASKET SARAGOSSA – CB CORNELLÀ (FINAL) (61-81)Galeria de fotos

    DIUMENGE 16 DE JUNY DE 2019
    • 09’00 h. - (5é i 6é) CB Genovés – Basket Saragossa (FINAL) (33-73) Galeria de fotos
    • 10’30 h. - (3r i 4t) Joventut Badalona – Acadèmia VC (FINAL) (70-50) Galeria de fotos
    • 12’00 h. - FINAL: València BC – CB Cornellà (FINAL) (104-76) Galeria de fotos

    13’30 h. - Lliurament de Premis. Galeria de fotos

    14’00 h. – Comiat

    València Basket Club


    9. Pablo Álvarez
    4. Pau Ligero
    13. Pablo Ferri
    14. Eugeni Alcover
    00. Pedro Sancho
    16. Daniel González
    Ent. Toni Sandoval

    67. Diego Martínez
    5. Carlos Domingo
    7. Mauro Sanchis
    20. Dídac Cebolla
    23. Marcos Cornejo
    77. Roger Martínez
    Ent. Paco Pardo



    Club Joventut Badalona

    2. Imole Akinwale
    6. Pau Jordà
    9. Oriol Muñoz
    16 Ian Plattew
    23. Sergi Falgueras
    44. Martí Osul
    Ent. Mario Muñoz

    4. Eric Del Castillo
    7. Jan Acero
    11. Saba Merebashvili
    18. Àlex Cruz
    32. Ilies Driouech
    3. Pau Pallarès
    Ent. Aitor Lòpez



    Acadèmia Víctor Claver

    1. Iván Bou
    3. Sergio Martí
    6. Sergi Kamu
    8. Pau Navarro
    10. Iván Cifre
    12. Ximo Guillén
    Ent. Dani Cucarella
    Ent. Marc Torres

    2. Pablo Mejía
    4. Jorge García
    7. Marco García
    9. Guillem Font
    11. Nacho Egido
    13. Bernard Ros
    Ent. Nacho Palmero
    B


    Basket Zaragoza

    11. Alberto Yus
    5. Rodrigo Latorre
    9. Nacho Rodríguez
    17. Juan García
    13. Carlos Iglesias
    Ent. Antonio Alejandre

    15. Alejandro López
    16. Luís Andrés
    7. Hugo Muñoz
    6. Jorge Gracia
    10. Darío Redondo
    Ent. Miguel Giménez



    Club Bàsquet Cornellà

    4. Pau Martínez
    7. Mario Carmona
    12. Marc Fenés
    23. Pablo Monsalve
    32. Jaime Pineño
    Ent. Fernando Villalón
    Ent. Aina Prat

    5. Hugo Bravo 
    8. Gerard Senallé
    13. Rubén Fernández
    30. Pau Navarro
    35. Pol Rodríguez
    Ent. Sergio Sanz


    Club Bàsquet Genovés


    Notícies